Internetová reklama může mít mnoho podob, od prostých reklamních textů, textových odkazů, obrázkových bannerů až po obrázkové animace, různé flash bannery či jiné prvky využívajících nejrůznějších technologií internetu. Jednou z alternativ internetové reklamy je takzvaná popup a popunder reklama. Popup reklama se nazývá podle vyskakujících oken. Při této formě reklamy se na stránce klienta nezobrazuje žádný banner, ale při načtení stránky dojde k otevření nového, druhého okna, které buď obsahuje nějakou formu bannerové reklamy, nebo otevírá přímo odkazovanou stránku. Návštěvník tedy dostane jednu stránku, o kterou požádal, a navíc reklamní stránku, která se začne náhle načítat. Nevýhodou popup oken je, že se otevírají až po načtení první stránky. To má za následek, že uživateli, který se již pravděpodobně zakoukal, možná už i začetl do své stránky, vyskočí nová, rušivá, většinou ještě prázdná, bílá stránka, teprve načítající svůj obsah. Pokud je uživatel trochu ve střehu, okamžitě takovou rušivou stránku zavírá. Kvůli tomuto faktu nejsou klasická popup okna příliš efektivní reklama.
Popunder reklama využívá podobného postupu otevírání reklamní stránky jako popup reklam, ale oproti klasickým popup oknům, reklamní stránku ihned schovává za současnou. Taková reklama tolik neruší čtení aktuální stránky a mnohdy si čtenář stránky ani nevšimne, že se na pozadí otevřelo nějaké nové okno. Na tomto principu popunder reklama těží. Pokud si uživatel nevšimne nově otevřené stránky, pracuje dál se svojí stránkou, jako by se nic nedělo. Avšak v době, kdy ukončí práci se současným oknem, se mu náhle objeví jiná (již plně načtená) pro něj pravděpodobně neznámá stránka. Takový uživatel mnohdy vzpomíná, jestli danou stránku otevřel a snaží se v ní najít něco povědomého. To už samo o sobě je první úspěch této reklamy, uživatel skutečně prohlíží reklamní stránku. Ideální situace nastává, pokud uživatele obsah propagované stránky zaujme, v tomto případě pokračuje ve čtení stránky, popřípadě si ji uloží apod.
Na druhou stránku, metody popup a popunder jsou dosti násilnou formou reklamy. Nová stránka se otevírá proti vůli uživatele a pokud si ji uživatel všimne, obvykle ji ihned zavírá. Uživatelé mnohdy získávají záporné mínění o webech, či propagovaných stránkách používajících tuto formu reklamy.
Systém Nejmedia podporuje a kombinuje dvě zcela odlišná reklamní média. Jedním z nich jsou kvalitní textové bannery a druhým jsou, již méně populární, popunder okna.
Je logické, že poskytovatel systému bude za poskytování svých služeb něco požadovat. Jedním z hlavních zisků reklamního systému je provize ze zobrazování reklamy. V případě Nejmedie se jedná o provizi přibližně 5% za otevření popunder okna nebo prokliknutí textového banneru. Samotné zobrazení textové kampaně je nastaveno bez provize.
Pro další rozvoj systému a snadnější získávání nových členů je zaveden tzv. referenční systém. Ten umožňuje uživatelům, kteří získají do systému nové členy, získávat část jejich zisku navíc. Pokud tedy nějaký uživatel (=referent) doporučí tento systém například kamarádovi (=referal) a tento kamarád se zaregistruje, referent, který získal do systému nového člena bude trvale získávat bonusy dle zisku doporučeného referala. Referal tím samozřejmě nic neztratí. Čím více uživatelů (a čím kvalitnějších) do systému daný uživatel přivede, tím větší má z nich zisk. Systém přitom nic neztratí, se všemi provizemi pro webmástery je již počítáno a systém nemusí tyto zisky platit navíc. Pokud se do systému zaregistruje uživatel sám od sebe (nikdo mu o systému neřekl), stává se jeho referentem systém.